Dawno nie było wpisu z serii „Smart Home od Xiaomi”. Dziś jednak wracam z kolejną dawką technologii od znanej chińskiej firmy.

Kiedy popsuła mi się waga łazienkowa długo nie zastanawiałem się nad tym jaką wybrać. Postawiłem oczywiście na produkt od Xiaomi. Zakupiłem model Mi Smart Body Scale 2

Po samym tytule wpisu można wywnioskować, że nie jest to zwykła waga. Gdyby to była zwykła waga… nikt by tego nie czytał.

Produkty Xiaomi mają to do siebie, że są bardzo spójne. W tym wypadku nie jest inaczej. Całość wykonana jest z dobrej jakości białego plastiku. Pod naciskiem nic nie skrzypi, nic nie stuka. Waga jest bardzo smukła, jak na technologię, którą zawiera.

Na środku wagi znajdziemy logo Mi. Wokoło niego są umiejscowione cztery pola, w których zaszyte są elektrody pomiarowe, ale o tym później. Wydaje się że to tyle, jednak ukryty tam jest jeszcze wyświetlacz z białą czcionką. Od spodu znajdziemy klapkę, pod którą jest miejsce na cztery paluszki AA. Mam wagę prawie rok i baterie jeszcze się nie rozładowały.

Możemy teraz przejść do tego co najważniejsze, czyli funkcji smart. Wagę łączymy z aplikacją MiFit za pomocą modułu Bluetooth. Wtedy zaczyna się zabawa.

Gdy się ważymy nasze wyniki przesyłane są do aplikacji. Nie musimy być cały czas połączeni, gdy telefon wykryje połączenie wyniki zostaną przesłane automatycznie.

Pewnie teraz niektórzy zastanawiają się, co jeśli mamy całą rodzinę, która korzysta z wagi. Czy facet będzie mógł patrzeć jak jego żonie przybywają kilogramy? 😀 Już uspokajam. Kochane kobiety jesteście bezpieczne. Waga może zapamiętać do 16 użytkowników. Do końca nie wiem, jak ich rozpoznaje. Czy to się odbywa po kilogramach? Nie mam pojęcia. Bo np. jeśli będziemy mieli dwie osoby, które ważą tyle samo to jak waga rozpozna na kogo telefon przesłać dane? Jeśli ktoś wie jak to działa niech da znać w komentarzu.

Co możemy sprawdzić w aplikacji?

Oprócz samej wagi, co chyba jest oczywiste możemy sprawdzić dużo więcej informacji. Na podstawie danych, które dodaliśmy do aplikacji waga może wyliczać nam nasze BMI. Mamy dostęp także do innych danych np. masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej, białka. Wszystko powiązane jest z chmurą, dzięki czemu mamy dostęp do naszych wyników na każdym urządzeniu. Zamieszczam screeny poniżej, zainteresowani mogą zerknąć. Specjalnie nie zakrywałem danych, w końcu to opis wagi 🙂

Niestety nie miałem jak porównać wyników. Jedni mówią, że po za wagą, inne wyniki są brane z… sami wiecie czego. Jednak ostatnio na Twitterze trafiłem na ciekawe porównanie wagi od Xiaomi do dość drogiego produktu od firmy Tanita. Sam użytkownik stwierdził, że wyniki go bardzo zaskoczyły. W takim razie spokojnie możemy uznać, że Mi Smart Body Scale 2 jest dokładną wagą. Dzięki temu jesteśmy w stanie poprawiać naszą wagę, zwiększać tkankę mięśniową itp. Dla uprawiających sport waga będzie świetną pomocą.

Jeśli ktoś myśli nad zakupem wagi produkt od Xiaomi może być dobrym wyborem. Funkcje Smart są całkiem przydatne, szczególnie u mnie, bo nie jestem w stanie dojrzeć co pisze na wyświetlaczu. Jak za swoją cenę jest dokładna, ładnie wykonana. Aplikacja daje duże możliwości.