Inspiracje do napisania nowego wpisu mogą przyjść tak nagle… Dziś obudziłem się o 6:00 rano i nagle pojawiła się myśl „aha… miałem napisać coś o śrubokrętach od Xiaomi…”. Dlatego dziś trochę o tym.

Tak wiem ta firma już ma wszystko, a ja chyba jestem od niej uzależniony :D. Nie ważne… Xiaomi tak naprawdę stworzyło ten produkt przy współpracy z firmą Wiha (firma specjalizuje się w produkcji tego typu narzędzi).

Czasami jest tak, że musimy coś przykręcić, rozebrać lub po prostu coś wymienić. Dlatego zestaw podstawowych bitów powinien posiadać każdy. Najczęściej używamy bitów krzyżakowych i płaskich, ale nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać np. torx (wygląda jak sześcioramienna gwiazda).

Trochę edukacji nigdy za wiele…

Bit to końcówka, którą nakładamy na wkrętak (zwykły lub z napędem elektrycznym).

Kiedy nieco teorii mamy już za sobą, możemy przejść do części praktycznej.

W zestawie od Xiaomi mamy 24 bity. Sam zestaw wykonany jest bardzo dobrze. Pokrywa jest metalowa, środek już niestety plastikowy. Miejsca, na których trzymają się bity są namagnesowane dzięki czemu nam nie wypadną. Oprócz standardowych bitów, mamy także specjalistyczne np. dzięki, którym rozkręcimy IPhone’a (Apple używa wkrętów typu pentalobe).

Ogólnie całość spisuje się dobrze. Jedynie metalowy pokrowiec szybko się brudzi i prawdopodobnie będzie łapał dużo rys.