Znowu minęło trochę czasu od ostatniego wpisu. Przez ten miesiąc życie większości z Nas obróciło się o 180 stopni. Praktycznie 99% naszego czasu spędzamy w domach. Mamy więcej czasu na rzeczy, o których wcześniej nawet byśmy nie pomyśleli.

Ja zacząłem nadrabiać seriale, które czekały na mnie już od dłuuuuższego czasu. Zacząłem od serialu produkcji Netflixa „Stranger Things”. Muszę przyznać, że po obejrzeniu czterech odcinków serial mi się podoba. Czuć w nim niesamowity klimat.

Blog ma już prawie rok

Miałem kilka podejść do blogowania. Większość z nich szybko się kończyła. Jednak ten blog przetrwał zdecydowanie najdłużej. Po prawie roku nie żałuje tej decyzji. Pisanie sprawia mi ogromną frajdę. Może ostatnio tego nie widać, ale zawsze gdy mam czas staram się coś dla Was napisać.

Początkowo wpisy pojawiały się bardzo często, nawet po trzy na tydzień. Teraz ledwo jeden na miesiąc. Wynika to z tego, że czasami nie mam weny twórcze, do tego teraz doszły studia więc trzeba się uczyć.

Czego nauczyło mnie blogowanie?

Przede wszystkim lepszego pisania. Ogólnie ja zawsze lubiłem pisać, nigdy nie miałem z tym problemu. Dzięki blogowi mogłem i w dalszym ciągu mogę rozwijać tą umiejętność.

Dzięki blogowi mogłem jeszcze bardziej rozwinąć swoją pasję związaną z szeroko pojętą technologią. Nauczyłem się zarządzać stroną internetową i muszę przyznać, że to fajna zabawa, ale i także wiele poświęcenia. Doskonale pamiętam jak prawie rok temu napracowałem się aby uruchomić tą stronę. Pracy było dużo, ale mam nadzieję, że efekt się podoba ?

Początki były trudne, nikt praktycznie nic nie czytał. Jednak z czasem zaczęło się to rozkręcać. Teraz codziennie mam jakieś wyświetlenia. Bardzo mnie to cieszy, nie spodziewałem się takiego rezultatu.

Jednak kończy się okres mojego hostingu i domeny. Zastanawiam się co zrobić aby maksymalnie obniżyć koszty utrzymania strony. Czy może zmienić platformę? Np na Medium. Lub zmienić dostawcę usług. Mam przez to wszystko dość duży mętlik w głowie. Jeśli ktoś zna dobrego dostawcę hostingu niech odezwie się w komentarzu lub na e-mail: kontakt@mateuszmagiera.pl . Może istnieje jakaś firma warta uwagi.

Chciałbym Was prosić o opinię. Co wam się podoba na blogu, a co nie? Jaki wpis najbardziej zapadł Wam w pamięć? Chcielibyście zobaczyć jakąś nową serie? Z chęcią przeczytam Wasze wypowiedzi ?

Ja tymczasem uciekam uczyć się algorytmów. Do zobaczenia!