Słuchawki to przedmiot, z którego korzystam chyba najczęściej. Dziś podzielę się z Wami moją opinią o Superlux HD660. Korzystam z nich od ponad roku. Czy jestem zadowolony?

Na początku muszę zwrócić uwagę pewien aspekt

 Nigdy na swojej głowie nie miałem słuchawek z wyższej półki cenowej. Mam tutaj na myśli np. Audio-Techinca  ATH M50X. One na pewno grają lepiej niż moje HD660. W tym wpisie odniosę się do moich wrażeń z odsłuchu. Każdy ma inny słuch. Dla mnie mogą grać super, inny stwierdzi, że to totalne gówno i do niczego się nie nadaje. HD 666 to klon słuchawek Beyerdynamic DT770 PRO.

Proszę o wyrozumiałość.

Specyfikacja techniczna

  • Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 30000 Hz
  • Impedancja:150 Ohm
  • Kabel spiralny 1-3 m
  • Przetwornik 40 mm
  • Typ słuchawek: zamknięty
  • Waga z kablem 300g

Wykonanie

Słuchawki wykonane są z plastiku. U mnie sprawdza on się dobrze, nic podczas rocznego okresu użytkowania mi się nie uszkodziło. Pałąk oraz widełki, na których są nauszniki wykonane są z metalu. Widełki wyglądają po prostu źle. Pokryte są dużą ilością rys, nie wygląda to zbyt estetycznie. Pałąk jest pokryty pseudo skórą. Ta o dziwo wygląda dobrze. Myślałem, że popęka, jednak nic takiego się nie stało. Cały „oplot” pałąka możemy zdjąć. Pod nim widzimy cienki kabelek, który łączy obie słuchawki. Radzę na niego uważać, bo mam wrażenie, że w każdej chwili może odpaść.

Nauszniki także są wykonane z pseudo skóry. Tutaj także nic się nie stało. Słuchawki mają konstrukcję wokół uszną i zamkniętą. Idealnie pasują do mojej głowy. Cały ciężar słuchawek opiera się na nausznikach, pałąka praktycznie nie czuć. Mi nie przeszkadza to podczas dłuższej sesji. W razie, gdyby coś się jednak uszkodziło, nauszniki możemy zdjąć i wymienić na inne.

W zestawie otrzymujemy twardy pokrowiec oraz przejściówkę na Jacka 6,3mm

Kabel jest spiralny, pokryty grubym oplotem z gumy.

Jakość dźwięku

Ważnym czynnikiem, który ma wpływ na jakość dźwięku jest źródło, z którego jest odtwarzana muzyka. Telefony najczęściej mają niskiej jakości przetworniki i nie mogą napędzić takich słuchawek. Ja swój egzemplarz podłączałem do różnych źródeł: do głośników komputerowych Logitech oraz do Redmi Note 4 oraz Note 7. We wszystkich przypadkach efekt jest podobny. Dominują tony średnie, góra także trzyma poziom. Bas jest bardzo przyjemny, głęboki, ale nie zakłóca reszty częstotliwości. Po podłączeniu do głośników Logitech słychać lekką różnicę. Dźwięk jest bardziej „soczysty”, słychać więcej szczegółów. Słucham głównie rocka/metalu, do tego typu muzyki nadają się świetnie. Jeżeli ktoś słucha muzyki z bardziej zaznaczonym dołem może potrzebować troszeczkę więcej basu.

Słuchawki dla mniej wymagających użytkowników spokojnie mogę polecić. Do zastosowań studyjnych się nie nadają. Poza drobnymi wadami związanymi z wyglądem to dobry produkt, są wygodne (dla mnie), mają dobrą jakość dźwięku. Jeżeli jesteś audiofilem poszukaj czegoś innego