Witajcie! Czas wrócić do tradycyjnego pisania. Bardzo dawno nie było tutaj jednej z głównych serii na tym blogu czyli „Paczki z Ali”. Co tym razem dotarło do mnie od „skośnookich przyjaciół?”

Zakup nowego telefonu to nie jedyny wydatek. Większość nas dodatkowo wyposaża się w jakieś etui i szkło hartowane czy folię na ekran. Przecież nie chcemy uszkodzić naszego nowego nabytku prawda?

Ktoś teraz zada pytanie: Ale po co opisywać etui na telefon? Przecież wszystkie są takie same. W większości macie rację. Na AliExpress nie brakuje tanich „kondomów”, które żółkną po miesiącu użytkowania, są słabo wykonane. Mamy też etui pancerne, które w dobry sposób chronią nasz smartfon, jednak gdy mamy je założone komfort korzystania z telefonu przez ich grubość spada. Mamy także etui skórzane, które idealnie nadają się dla biznesmena. Jednak ja znalazłem coś lepszego.

Parę miesięcy temu gdy miałem jeszcze Redmi Note 7 natknąłem się na bardzo ciekawy case. Nie jest to typowy silikon ani etui pancerne. Może nie każdemu to połączenie przypadnie do gustu, ale dla mnie jest genialne. Co mnie tak urzekło?

Tył etui wykonany jest z dwóch części. Jedna pokryta jest materiałem. Przypomina mi on trochę wykładzinę jaką czasami stosuje się na podłogach. Druga część w dotyku przypomina skórę. W moim przypadku ponieważ posiadam wyprofilowane szkło z tyłu, etui także do tego wygięcia jest dopasowane, przez co świetnie leży w dłoni. Boki wykonane są z dobrej jakości gumy. Całość jest świetnie dopasowana do konstrukcji telefonu. Przyciski są dobrze wyczuwalne. Wycięcia względem portów są symetryczne. Jeżeli ktoś lubi mieć przypiętą smycz to case ma na to specjalne wycięcie. To nawet dobre rozwiązanie bo teraz nie spotykam się aby w telefonie była taka możliwość. Aparaty też są chronione, dodatkowo wokół nich znajduje się plastikowa ramka, która dodatkowo ochrania matryce przed zarysowaniami. Teraz jest to ważne, bo aparaty wystają obudowy telefonu na tak absurdalną wysokość… Zupełnie nie wiem po co.

Case jest stosunkowo cienki. W moim przypadku nie wystaje zbyt mocno nad krawędź ekranu ponieważ mam założone szkło. W Note 7 bardzo często zdarzało się, że szybka (oczywiście hartowana) pękała mi na rantach. Więc przy upadku nie mamy 100% pewności, że nie zbijemy szkła.
Po półrocznym użytkowaniu case’a na Redmi Note 7 „skóra” z tyłu etui nieco się zużyła. Jednak moje obawy o to, że materiał będzie się brudził były bezpodstawne. nie łapie żadnych paprochów ani przetłuszczeń. Kolejny plus.

Podsumowując to chyba jeden z najlepszych case’ów jakich używałem. Dzięki materiałowi z tyłu jest unikatowy i bardzo wygodny w użytkowaniu. Jest trwalszy niż inne tanie case’y, które po miesiącu czy dwóch już żółkną. Do tego stopnia spodobało mi się to etui, że zamówiłem je na mojego Mi 9T Pro. Spisuje się świetnie!

W związku z wirusem jaki panuje obecnie w Chinach, dostawy paczek z AliExpress zostały wstrzymane. Kiedy zostaną wznowione? Tego nikt nie wie….

Za każdy komentarz bardzo dziękuję! Motywuje mnie on do dalszej pracy!

Link do etui na Mi9T Pro