Kiedy zaczynałem swoją przygodę z AliExpress pierwszymi zamówieniami były produkty od firmy BlitzWolf. Firma jest dość popularna, robią dobre produkty, za dobrą cenę. W tym wpisie opiszę parę rzeczy, które posiadam. Stwierdziłem, że nie będę pisał osobnych wpisów, były by one krótkie. Będzie za to jeden długi treściwy tekst.

Kable i ładowarki

To akcesoria, z których korzystamy codziennie. Kable dodawane przez producentów do smartfonów nie są najlepszej jakości. Np. kabel od Redmi Note 4 uszkodził mi się po miesiącu. Postanowiłem poszukać alternatywy. W Internecie naczytałem się dużo pozytywnych opinii o kablach od BlitzWolf’a. Rzeczywiście!  Kable są świetnie wykonane, bardzo pancerne. Niezależnie od wybranej długości ładują z tą samą wydajnością. Posiadam dwa kable microUSB od półtora roku. Nadal działają. Wersja z czerwonym oplotem robi świetne wrażenie. BlitzWolf produkuje kable do wszystkich typów urządzeń, więc kupimy kabel do każdego typu wejścia.

W tych czasach coraz więcej urządzeń wymaga ładowania. Czasami codziennie musimy podłączyć telefon, zegarek czy np. słuchawki. Do domu lub na wyjazdy przydaje się ładowarka z kilkoma portami USB. Posiadam u siebie dwie ładowarki od BlitzWolf’a. Do pewnego czasu używałem modelu BW-S6. Posiada on dwa porty, w tym jeden obsługujący szybkie ładowanie. Spisywała mi się dobrze, jednak z czasem zaczęło brakować mi portów. Przerzuciłem się na model BW-S7 z aż pięcioma portami. Ta także obsługuje szybkie ładowanie na jednym porcie. Ta w zupełności mi wystarcza, Na wyjazdy to świetna sprawa, bo tylko jedna osoba musi pamiętać o ładowarce.

Selffie-stick

Nie jestem fanem selffie. Model, który posiadam jest oznaczony symbolem BW-BS4. Oprócz selffie-sticka możemy wykorzystać go jako statyw, ponieważ posiada on ukryte nóżki. Wysokość jest całkiem niezła. Jednak przy maksymalnym wysunięciu staje się on niestabilny i trzeba uważać. Chyba nikt nie chce sobie potłuc telefonu np. na wakacjach. Oprócz tych dwóch funkcji możemy wyciągnąć sam pilot i robić zdjęcia np. z 10 metrów. Fajny bajer do zdęć grupowych.

Głośnik Bluetooth

Model, który opiszę jest już niedostępny. Jednak warto się mu przyjrzeć. BW-F3 to głośnik o nietypowym wyglądzie. Spokojnie wpasował by się na jakąś budowę. Żadne czynniki nie były by mu tam straszne. Jest on odporny na upadki, zachlapania. Sam dźwięk jest dobry, ale tylko dobry. Gdy pierwszy raz odtworzyłem muzykę największe wrażenie zrobił na mnie bas. Jest głęboki i przyjemny. Niestety tony wysokie trochę kuleją. Fajnym zabiegiem producenta jest zastosowanie śrub ampulowych dzięki czemu łatwo możemy się dostać do wnętrza (nie miałem okazji tego sprawdzać). Bateria pozwala na ok 20 godzin odtwarzania muzyki. Ładujemy ją przez port micro USB umieszczony pod gumową zaślepką. Znajdziemy tam też złączę AUX do podłączenia np. starej „empetrójki”. Zauważyłem jedną poważną wadę. Głośnik jest strasznie podatny na zakłócenia. Zasięg Bluetooth jest też krótszy niż w innych głośnikach, które miałem okazję sprawdzić.

Inne

Z innych produktów mogę polecić słuchawki bezprzewodowe, opisałem je bardziej tutaj. Zainteresowanych zapraszam.

W samochodzie używam reciver’a, dzięki któremu mogę przesyłać muzykę przez Bluetooth do głośników. Wystarczy posiadać tylko złącze AUX w samochodzie. Można unowocześnić sobie autko? Można ?. Wiadomo, jakość nie będzie taka jak z płyty CD, Bluetooth obniża szczegółowość dźwięku. Jednak nie jestem audiofilem i nie mogę narzekać na jakość w odbiorniku.

Jednak ostatnio firma trochę u mnie straciła. Dość często zdarza się, że kabelki nie są dostępne. Może mają tak dużo zamówień? Nie mam pojęcia. Jednak

Chińskie firmy w ostatnim czasie pokazują, że za nie dużo cenę można zrobić dobry produkt. Przykładem na to może być właśnie BlitzWolf. Oczywiście tego typu firmy muszą przyoszczędzić, żeby sprzedać produkt w dobrej cenie. Widać to np. po głośniku, w którym zastosowano słaby moduł Bluetooth. Jednak są to na tyle małe niuanse, które nie przeszkadzają w użytkowaniu.